גאגא

people.dancers.

הגאגא מתפשט בעולם

03 ביולי 2008 00:00 מאת: תל אביב סיטי

לאור דרישה בינלאומית לסגנון המחול "גאגא" של אוהד נהרין, יתקיים בישראל קורס קיץ לרקדנים מכל העולם במרכז סוזן דלל, ובמקביל בבתי מחול יוקרתיים בעולם


לאור דרישה בינלאומית, ב-13-25 ביולי ייפתח בבית להקת בת-שבע, במרכז סוזן דלל, קורס קיץ לרקדנים מישראל והעולם, לסגנון המחול "גאגא" של אוהד נהרין. קורסים נוספים מתקיימים הקיץ ברחבי העולם: בסטודיו ברישניקוב בניו-יורק, בקונסרבטוריון של סאן פרנסיסקו.

יותר משלושים רקדנים מקצועיים מרחבי העולם יגיעו לישראל להשתתף ביחד עם רקדנים ישראלים בקורס קיץ אינטנסיבי של "גאגא" – שפת התנועה של אוהד נהרין. את הקורס ידריכו אוהד נהרין וצוות מתוך רקדני בת-שבע. מנהל את הקורס אלדד מנהיים. הרקדנים בקורסי הקיץ יקבלו מידי יום שיעור גאגא, שעת היכרות מתדולוגית עם גאגא והתנסות ברפרטואר מיצירותיו של אוהד נהרין. תוכניות העשרה נוספות יציעו להם מופעים של בת-שבע ועוד. כמו כן, יתארח גאגא בקורסי קיץ בבית הספר תלמה ילין, הורה ירושלים, צעדים בכפר סבא, ובית הספר התיכון בליך.

שפת התנועה גאגא מתפתחת בשנים האחרונות בבת-שבע, ע"י אוהד נהרין וקבוצת הרקדנים. 'גאגא' מציעה דרך לחזק את הגוף, לשכלל את הגמישות, הזריזות והיעילות, להעיר את החושים והדמיון. ההתנסות בה מפתחת מודעות לחולשות גופניות, מעירה מקומות מנוונים, חושפת את הקיבועים הפיזיים ומציעה דרכים לביטולם. העבודה משכללת את התנועה האינסטינקטיבית ומחברת את החלטות התנועה המודעת עם הבלתי מודעת. היא מאפשרת חוויה של חופש ותענוג.

במקביל לפיתוח גאגא לרקדנים, מציע נהרין את גאגא גם לאנשים שאינם רקדנים ואינם בעלי שאיפות להיות רקדנים. גאגא אנשים מוצע לקהל על בסיס קבוע מדי יום במרכז סוזן דלל בתל-אביב ובמקומות אחרים בישראל ובעולם.


לקריאת הכתבה: ה"גאגא" מתפשט בעולם באתר תל אביב סיטי

.